Rozmiar nosidełka Tonga. 0
Rozmiar nosidełka Tonga.

Pokochaliście nosidełko Tonga, ale często pytacie jak dobrać rozmiar Tongi, aby nosidełko pasowało idealnie do Was i dziecka. Przeczytajcie nasze wskazówki.

O nosidle Tonga słów kilka.

Tonga jest nosidłem dla dziecka do noszenia na biodrze. Oznacza to, że przeznaczone jest dla dzieci od około pół roku. Mówimy około, gdyż pewnym wyznacznikiem jest moment, w którym dziecko zaczyna samo siedzieć. Czyli mniej więcej wygląda to tak: zaczynasz niemowlę nosić na ręku na biodrze = możesz nosić w nosidełku Tonga. 

I chociaż takie jest podstawowe założenie nosidełka Tonga, to nie oznacza to, że rodzice młodszych maluchów nie znajdą w Tondze zastosowania. Tonga świetnie się sprawdza jako pomoc przy karmieniu. Dzięki ułożeniu niemowlęcia w nosidełku w pozycji kołyski i podtrzymaniu malucha przez Tongę, karmiąca mama ma odciążone plecy i ręce. Czyli, zwyczajnie, jest jej lżej i wygodniej. Jednocześnie dziecko w nosidełku Tonga ułożone jest w pozycji idealnej do karmienia piersią. 

Jak dobrać rozmiar nosidełka Tonga.

Przy doborze Tongi należy kierować się jedną, podstawową zasadą - nosidełko dobieramy do osoby noszącej. Nosidło Tonga w wersji rozmiarowej jest maksymalnie proste w budowie i nie posiada regulacji umożliwiającej dopasowanie go do rodzica. 

Nosidełko Tonga ma formę pasa z rozszerzającą się częścią hamakową, w której umieszczona jest pupa dziecka. Pas ten przekłada się na skos przez tors noszącego, dlatego przy źle dobranym rozmiarze nosidła dziecko jest za wysoko względem biodra rodzica lub też za nisko. Rozmiarowa - dopasowana do noszącego - długość pasa Tongi gwarantuje, że dziecko zawsze usadowione jest w nosidełku na tej samej wysokości biodra noszącego.

Nie dobieraj rozmiaru nosidła do dziecka. Część hamakowa w nosidełku jest zawsze tej samej długości i szerokości. Wraz ze wzrostem malucha znajduje się ona niżej na plecach dziecka, aby - ostatecznie - zakończyć się w niższych partiach pleców szkraba. 

Zawsze dobieraj nosidełko adekwatnie do własnego rozmiaru - nigdy na wyrost.

Nosidło Tonga wykonane jest z bawełny. Może sprawiać wrażenie nieco sztywnego i nie podatnego na rozciąganie. Po wypraniu zyskuje ono miękkość i elastyczność. Podczas noszenia dziecka lekko sprężynuje i naciąga się o kilka centymetrów. Jeżeli wybierzesz Tongę “na zapas” może się okazać, że po kilkukrotnym noszeniu dziecka, będzie za długa.

Rodzice noszący są różnych gabarytów - co zrobić?

Nosidełko Tonga dobiera się do osoby noszącej. Jeżeli w Tondze noszą dziecko obydwoje rodzice - musicie mieć dwie Tongi dopasowane rozmiarowo niezależnie do mamy i do taty.

Tonga na zimę i na lato - czy tak się da?

Niestety, różnica pomiędzy cienkim, letnim ubraniem i grubą, zimową kurtką może się okazać zbyt duża. Jeżeli planujesz nosić dziecko zimą w grubym kombinezonie i na puchową kurtkę może się okazać, że również będziesz potrzebować dwóch nosidełek. Ma to swoje plusy - możesz mieć różne kolory Tongi i dopasować kolor nosidełka do koloru Twoich sezonowych ubrań.

Zalety Tongi rozmiarowej?

Tonga rozmiarowa, ściśle dopasowana do rozmiaru osoby noszącej, jest z pewnością mniejsza i lżejsza. Brak regulacji sprawia, że jest jeszcze bardziej “kieszonkowa” i tańsza. Nie traci przy tym na nośności.

Zakładanie Tongi rozmiarowej jest najprostsze na świecie. 

Ten rodzaj Tongi nie posiada żadnych sztywnych elementów. Niezależnie, czy założysz ją zdecydowanie na ramieniu, czy poprowadzisz przez obojczyk, będzie w niej równie wygodnie.

Rozmiary nosidełka Tonga

rozmiar S - dla noszącego 36/38
rozmiar M - dla noszącego 40/42
rozmiar L - dla noszącego 44/46
rozmiar XL - dla noszącego 48/50

>zobacz w sklepie nosidełka Tonga<

Komentarze do wpisu (0)

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl