Pluszowa zabawka z pozytywką - dlaczego warto ją kupić? 1
Pluszowa zabawka z pozytywką - dlaczego warto ją kupić?

Muzyka ma działanie terapeutyczne.

 

 • Odpowiedni dobór melodii wpływa na samopoczucie i nastrój dziecka.
 • Muzyka klasyczna ułatwia dziecku zasypianie.
 • Starszym dzieciom muzyka pomaga w nauce.

 

Czy wyobrażasz sobie życie bez muzyki? 

Zapewne odpowiesz “nie”. I tak rzeczywiście jest. Już jako dzieci mamy kontakt z dźwiękami, z utworami muzycznymi, piosenkami śpiewanymi przez mamę, babcię, panie w przedszkolu. Sami wielokrotnie pomrukujemy sobie pod nosem podczas sprzątania, czy gotowania. Śpiewamy swoim dzieciom (nawet, jeżeli za bardzo nie mamy głosu). I wielokrotnie czynimy to praktycznie odruchowo. 

Wiele mówi się o głosie rodzica, jako o najlepszym “uspokajaczu płaczącego niemowlęcia. W wielu mądrych książkach jest napisane, aby mówić do dziecka już od pierwszych dni po jego narodzinach. Bo ludzki głos potrafi doskonale wyrazić emocje, potrafi uspokoić czy też wprowadzić nas w dobry nastrój.
Podobnie jest z muzyką, która - w zależności od jej rodzaju, zestawienia dźwięków, tonacji, tempa i wielu innych czynników, potrafi sprawić, że poczujemy się zrelaksowani, podekscytowani, smutni lub weseli. Muzyka wyzwala w nas różnego rodzaju pozytywne lub negatywne emocje. Mając świadomość, że muzyka może tak silnie oddziaływać na małą istotę ludzką, warto podarować maluchowi zabawkę z pozytywką, jako jedną z pierwszych zabawek. 

 

Wpływ muzyki klasycznej na rozwój dziecka.

Pewnie słyszałaś, że muzyka klasyczna jest wyjątkowo korzystna dla rozwoju dziecka. Martwisz się jednak, że jest ona zbyt poważna, a Ty wolisz inne gatunki muzyczne. Być może samo hasło “muzyka poważna” lub też “muzyka klasyczna” kojarzy Ci się wyłącznie z koncertami w filharmonii. Być może nawet myślisz, że skoro Ty nie przepadasz za tym gatunkiem muzyki, to Twoje dziecko również nie będzie go tolerować.
Otóż, mogę Cię zapewnić, że Twoje dziecko patrzy (a właściwie) słyszy nieco inaczej niż Ty. Ono nie rozróżnia gatunków i nie pomyśli sobie: Kurczę, co też ta moja mama mi włączyła?! Muzykę Mozarta, Vivaldiego, Bacha?! 
Zauważ, że większość pozytywek w muzycznych zabawkach dla dzieci wygrywa właśnie utwory muzyki poważnej. I wcale nie dlatego, że producenci zabawek zaparli się, żeby każdego malucha już od pieluch kształcić na przyszłego melomana. 

Nie bez przyczyny mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Muzyka wpływa na zachowanie człowieka, nastrój, aktywność. Specjaliści twierdzą również, że to właśnie muzyka klasyczna ma największy wpływ na rozwój dziecka. Kontakt z muzyką klasyczną pozytywnie stymuluje mózg i aktywizuje go w różnych sferach. 

 • Muzyka poważna działa uspokajająco i wyciszająco. 
 • Ułatwia dziecku zasypianie. 
 • Regularne słuchanie muzyki klasycznej wspomaga u starszych dzieci naukę pisania, czytania i liczenia. 

Muzyka, niczym matematyka, kieruje się pewnymi regułami i logiką. Słuchając muzyki, maluchy ćwiczą koncentrację, co w przyszłości pomaga im w nauce języków obcych.

Dużo pisze się o wyjątkowych właściwościach muzyki klasycznej, jako doskonałego “uspokajacza” dla najmłodszych maluchów. Odpowiedni rytm muzyki - celują w tym utwory Mozarta - reguluje tętno i rytm bicia serca dziecka. Pozytywny wpływ muzyki klasycznej jest długofalowy, dlatego warto korzystać z jej dobroczynnych właściwości i włączać dziecku utwory muzyki poważnej.

 

Powtarzalność - kluczem do sukcesu.

Dzieci lubią pewną powtarzalność i przewidywalność. Kojarzą pewne czynności i rytuały. To, co dorosłym wydaje się nudne lub zwyczajnie - nużące, maluchom daje poczucie bezpieczeństwa.
Podobnie jest z pluszowymi zabawkami z pozytywką. Moduł dźwiękowy odtwarza zaprogramowane melodie zawsze tak samo, zawsze w tej samej kolejności. Jeżeli dodamy do tego dobre wykonanie i ciekawy wybór utworów, mamy świetną zabawkę dla dziecka, która łączy w sobie funkcje maskotki i zabawki muzycznej.

 

Jaka pluszowa zabawka z pozytywką dla niemowlaka?

Wybierając pluszową zabawkę muzyczną warto zawsze zwrócić uwagę na kilka istotnych - również z punktu bezpieczeństwa dziecka - elementów.

 • Materiał i design - ważne jest, żeby zabawka wykonana była z atestowanych materiałów, bezpiecznych dla dzieci. Zwróć uwagę na drobne elementy (guziki, suwaki, haftki) - czyli wszystko to, co teoretycznie może się oderwać, czy odczepić. 
 • Element mocujący  (w przypadku zabawek zwieszanych na szczebelkach łóżeczka) - powinien być wytrzymały.
 • Moduł dźwiękowy - wiemy, że czasem trudno to ocenić. Warto jednak wiedzieć, że im lepsze wykonanie muzyki, tym lepiej dla malucha. Sprawdź, czy w module można wymieniać baterie.

Spośród wielu zabawek muzycznych nas urzekły urocze zwierzaki Baby Opera. Spełniają wszystkie powyższe kryteria, a przy tym wyróżniają się wyjątkowym i całkowicie innowacyjnym wykonaniem utworów muzycznych.

 

Jeżeli: 

 • zastanawiasz się nad prezentem dla niemowlęcia, 
 • szukasz zabawki, która wspiera rozwój dziecka poprzez muzykę,
 • chcesz, dzięki muzyce, wspomóc malucha w wyciszaniu się i zasypianiu

to zdecyduj się na pluszową zabawkę z pozytywką. Z pewnością będzie to długoterminowa inwestycja w rozwój dziecka.

Komentarze do wpisu (1)

27 maja 2020

Bardzo dziękuję za to

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl