Skarpetki antypoślizgowe dla dziecka - jakie wybrać? 0
Skarpetki antypoślizgowe dla dziecka - jak wybrać?

Antypoślizgowe skarpetki niemowlęce wspomagają malucha podczas nauki raczkowania, a skarpetki z silikonową podeszwą abs są idealne dla starszaków. Dziecięce skarpetki antypoślizgowe pełnią funkcję nie tylko skarpetek, ale również super wygodnych, domowych kapci.
Są różne rodzaje skarpetek abs, a ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa nawet podczas najbardziej szalonej zabawy.

Dziecięce stopy są bardzo ważną częścią ciała. Należy o nie dbać i zapewniać im możliwość prawidłowego rozwoju. Stopy maluszków potrzebują wolności, aby mogły harmonijnie rozwijać się i ułatwiać dziecku osiąganie poszczególnych etapów rozwoju - od pełzania, poprzez raczkowanie, aż do samodzielnego chodzenia. Maluchy uwielbiają biegać na bosaka, co często przyprawia rodziców o dreszcze :) Skarpetki antypoślizgowe są rozwiązaniem problemu wiecznie gołych stópek dziecka. Dziecięce skarpetki o właściwościach antypoślizgowych to inaczej skarpetki abs, skarpetki z podeszwą abs albo skarpetki z silikonową podeszwą. Tak czy inaczej cały myk tych skarpetek polega na minimalizowaniu ryzyka poślizgnięcia się przez dziecko, a jednocześnie zapewnieniu maluchowi swobodnego biegania i skakania. 

Co to są skarpetki antypoślizgowe?

Aby ułatwić Ci zadanie, wyjaśnijmy sobie, czym - tak w zasadzie - są skarpetki antypoślizgowe.  Skarpetki antypoślizgowe dla dzieci to nic innego, jak skarpetki z elementami antypoślizgowymi, których zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa dziecka podczas zabawy na śliskiej podłodze. Takie skarpetki są równie miękkie i przyjemne w dotyku jak zwykłe skarpetki dziecięce, jednak sprytnie umieszczone "antypoślizgowe kropeczki - abs" lub też silikonowa podeszwa na całej podeszwie, skutecznie zapobiegają ślizganiu się malucha. 

Skarpetki abs - czy warto?

Gdy Twoje dziecko podejmuje pierwsze próby samodzielnego poruszania się, wstaje na nóż, a wcześniej - raczkuje - skarpetki antypoślizgowe powinny znaleźć się w szafce z ubraniami szkraba. To najprostszy sposób, aby Twój maluch mógł bezpiecznie poruszać się po mieszkaniu bez zakładania niewygodnych kapci.

Antypoślizgowe skarpetki różnią się pomiędzy sobą rodzajami elementów abs.  Skarpetki z antypoślizgowymi “kropeczkami” super sprawdzają się przy młodszych maluchach, silikonowa podeszwa idealnie zapewnia bezpieczeństwo dzieciom uczącym się chodzić. 

Wśród antypoślizgowych skarpetek z kropkami są też skarpetki przeznaczone specjalnie dla raczkujących maluchów. Posiadają one system antypoślizgowy nie tylko na podeszwie, ale również na podbiciu stopy. Ułatwia to niemowlętom odpychanie się stopą podczas raczkowania. Dzięki temu dziecko chętniej podejmuje próby samodzielnego poruszania się.   

  •  Skarpetki z silikonową podeszwą

To genialne rozwiązanie dla maluchów uczących się chodzić i starszych brzdąców, już samodzielnie biegających. Silikonowa, antypoślizgowa podeszwa jest wyjątkowo skuteczna i wygodna. Chroni nie tylko przed poślizgnięciem się dziecka, ale również zapewnia izolację od chłodnej podłogi. Skarpetki abs z silikonową podeszwą sprawdzają się w domu, na zajęciach z gimnastyki, tańca - wszędzie tam, gdzie podczas aktywnej zabawy potrzebna jest wygoda i bezpieczeństwo.   

  •  Antypoślizgowe skarpetki z gumową podeszwą

Skarpetki prawie jak kapcie. Idealne dla dzieci samodzielnie chodzących. Gumowa podeszwa zapewnia dziecku bezpieczeństwo podczas biegania, chroni stopę przed chłodem od podłogi. Jednocześnie skarpetki zapewniają cyrkulację powietrza i zapobiegają poceniu się stóp.

Przed zakupem skarpetek antypoślizgowych warto upewnić się, jaki rodzaj abs mają dane skarpetki. Warto również zwrócić uwagę na markę - w wielu przypadkach "markowy" abs nie odpada po pierwszym praniu i skarpetka nie skurczy się w praniu. 
Zobacz produkty Sterntaler - ten niemiecki producent odzieży dziecięcej od dawna znajduje się na liście najchętniej wybieranych w kategorii "skarpetki antypoślizgowe z silikonową podeszwą abs".

Komentarze do wpisu (0)

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl